Najcięższe przestępstwa w Polsce w XXI wieku

Mimo, że czasy gangów i mafii minęły – w dalszym ciągu w Polsce dochodzi do wielu okrutnych zbrodni. Część z nich niestety w dalszym ciągu pozostaje niewyjaśniona.

Technologia ciągle się rozwija, w związku z czym kryminologom udaje się rozwiązać niektóre sprawy z przeszłości, nawet sprzed piętnastu czy dwudziestu lat.

Zbrodnia matki Madzi

O sprawie było głośno w całej Polsce i jest to zdecydowanie jedna z największych zbrodni 21 wieku w Polsce. Mówiły o tym każde media, a artykuły o tej zbrodni pojawiały się jeszcze w ciągu kilku następnych miesięcy. W styczniu 2012 roku rozeszła się informacja o zaginionym dziecku. Matka Madzi tłumaczyła, że została uderzona w głowę, a po ocknięciu jej dziecka już nie było. Zdjęcie dziecka było widoczne wszędzie, zarówno w telewizji jak i w Internecie.

Jak się jednak okazało – dziecko nie zostało porwane. Matka Madzi wyznała detektywowi Rutkowskiemu, że dziecko wypadło jej z rąk, upadło uderzając głową o prób i zmarło.

Rozpoczęte śledztwo doprowadziło również do poznania brutalnej prawdy. Matka Madzi zaplanowała zabójstwo swojej własnej córki. Najpierw próbowała otruć ją czadem, później rzuciła dzieckiem o podłogę. Dziecko przeżyło te próby, ale zostało bestialsko uduszone przez swoją własną matkę.

We wrześniu 2013 roku Sąd Okręgowy w Katowicach wymierzył Katarzynie 25 lat więzienia za morderstwo swojego dziecka. Katarzyna W. wielokrotnie próbowała się odwoływać od tej decyzji, jednak każda kolejna instancja podtrzymywała wyrok. Możliwość wnioskowania o warunkowe zwolnienie z aresztu został również podniesiony z okresu 15 lat do 20.

One thought on “Najcięższe przestępstwa w Polsce w XXI wieku

Dodaj komentarz